Zabezpieczanie towarów w paczkach – czy może być ekologiczne?

Ekologiczne rozwiązania przychylne środowisku to w dzisiejszych czasach już nie tyle trend co prawdziwa codzienność. Dotyczy to każdego obszaru naszego życia, co stanowi odpowiedź na problemy m.in. związane z globalnym ociepleniem. Ten niezwykle krzepiący fakt pozwala również na pakowanie towarów w sposób zgodny z przyrodą. Dziś produkty mogą być doskonale zabezpieczone przez zniszczeniem czy stłuczeniem podczas transportu, nie wykorzystując w tym celu nadmiernych ilości plastiku czy papieru. Warto rozejrzeć się za alternatywnymi możliwościami, które są na wyciągnięcie ręki. Jak ekologicznie zabezpieczać towary w paczkach?

Ekologiczne wypełniacze z powietrzem

Niegdyś podczas zabezpieczania towarów najchętniej sięgano po folię bąbelkową. Zajmowała ona bardzo niewiele miejsca w wysyłanym kartonie, niewiele ważyła, a w dodatku sprawiała ogromną satysfakcję osobom, które mogły odstresować się dzięki strzelaniu bąbelkami. Dziś jednak coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania, ponieważ folia bąbelkowa nie ma zastosowania recyklingowego. Innym podobnym, ale jeszcze bardziej skutecznym, wariantem na ochronę towarów w kartonie jest skorzystanie z wypełniaczy z powietrzem. To nic innego jak napompowane przez specjalne maszyny plastikowe torebki z polietylenu.

Służą one do unieruchomienia przedmiotów bądź do amortyzowania wolnej przestrzeni dookoła nich. Wszystko za sprawą sprężonego powietrza, które wypełnia takie torebki. To niewątpliwie doskonałe rozwiązanie z racji opcji nadających się do recyklingu. W efekcie nie działamy na niekorzyść środowiska naturalnego. Co więcej, poduszki powietrze do paczek są niezwykle lekkie, więc nie odczujemy ich wagi na kosztach wysyłki. Są czyste i niewymagające, ponieważ przechowywane są w magazynach bez nadmuchowania, w efekcie czego oszczędzamy cenną przestrzeń magazynową.

Recyklingowy papier do zabezpieczenia towarów

Folie wypełnione powietrzem nie są jedynym eko rozwiązaniem. Do dyspozycji mamy także recyklingowy papier – krepowany na roli bądź drobne ścinki. To niezwykle przydatny sposób na ochronę, ponieważ papier jest wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu nie przerwie się podczas transportu w wyniku niezbyt sprzyjających warunków. Za sprawą swojej elastyczności, a także sprężystości, pozwala na skuteczną ochronę w transporcie nawet wymagających przedmiotów. Do wyboru mamy mnóstwo opcji, które pochodzą z recyklingu. Co więcej same mogą być dalej poddawane recyklingowi. Papier łatwo dopasowuje się do towarów, które ma ochraniać, a także zajmuje niewiele przestrzeni w magazynach

Drugie życie ekologicznych wypełnień paczek

Warto pamiętać, że ekologiczne zabezpieczenia towarów są ciekawym rozwiązaniem nie tylko, dlatego że same pochodzą z recyklingu, ale mogą być dalej wykorzystywane przez nas samych. Nie przecinaj i nie przebijaj poduszek powietrznych, które ochraniają wysyłane towary. Możesz je swobodnie wykorzystać, nadając własną paczkę czy też w trakcie przeprowadzki. To samo dotyczy kartonów czy wypełniaczy papierowych. Świetnie nadadzą się w różnych sytuacjach. Tak naprawdę możemy tchnąć we wszystkie te elementy drugie życie, pakując dla kogoś bliskiego upominek.