Taśmy poliestrowe

Taśmy poliestrowe STARstrap™

W zależności od wymogów bezpieczeństwa podczas transportu wyróżniamy trzy grupy taśm PET:

STARstrap™ – w tej grupie znajdują się taśmy o szerokości 9-19 mm. Mogą być stosowane do spinania papieru, kartonu, drewna, puszek i wyrobów z tworzyw sztucznych.

STARstrap™ – plus – taśmy wyróżniają się wysoką jakością zgrzewu i odpornością na ostre krawędzie. Przeznaczone głównie do bardzo wymagających aplikacji w zakresie bezpieczeństwa produktów w trakcie transportu, tj.:

  • ciężkie ładunki o ostrych krawędziach głównie w przemyśle obróbki metali i materiałów budowlanych,
  • mocno sprasowane bele tekstylne
  • ciężkie palety z drewnem

Taśmy STARstrap™ – plus są dostępne w wymiarach 15-32mm. Są często stosowane do zastąpienia taśmy stalowej.

STARstrap™ – ULTRA – najwyższej jakości taśmy o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie i wysoką jakość zgrzewu. Z powodzeniem zastępują najmocniejsze taśmy stalowe, zwłaszcza w przemyśle hutniczym i metalurgicznym. Dostępne w wymiarach 19×1,27 do 32×1,20 mm.

Proces produkcji

Taśmy PET firmy Fromm są przyjazne dla środowiska, wolne od zanieczyszczeń i zgodne z Dyrektywą 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.

Taśma STARstrap™ wykonana jest ze 100% poliestru. Większość surowca produkowana jest we własnym Zakładzie Odzyskiwania Poliestru Texplast GmBH w Wolfen w Niemczech. Wszystkie fabryki Fromm posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001.

Video
Pliki do pobrania
Dokumenty
  • Environmental protection – what we do (pdf)