Systemy poduszek powietrznych – kiedy i jak wybrać?

Każdy towar, który przekazywany jest do dalszego transportu, wymaga odpowiedniego przygotowania oraz zapakowania. Niezależnie od tego, czy paczki przesyłamy do osób indywidualnych, czy w ramach świadczeń firmy, każdą z nich należy dokładnie zabezpieczyć. Jest to nie tylko gwarancja tego, że towar dotrze w ręce odbiorcy w doskonałym stanie, ale także doskonała wizytówka dla przedsiębiorstwa. Ochrona transportowanych produktów mówi o naszym profesjonalizmie oraz jakości. Dlatego warto zawsze zabezpieczać każdy przedmiot, wypełniając karton praktycznymi wypełniaczami powietrznymi.

Systemy poduszek powietrznych – odpowiednie zabezpieczenie Twojej paczki

Od lat jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych sposobów na zabezpieczenie transportowanych towarów są różnorodne systemy poduszek powietrznych. Mowa o niczym innym jak doskonale znanych poduszkach foliowych – miękkich i dokładnie wypełniających przestrzeń w kartonie, dzięki czemu żaden produkt nie ulegnie zniszczeniu i nie przemieści się podczas drogi. Poduszki są niczym innym jak specjalnymi woreczkami polietylenowymi, które w środku mają sprężone powietrze. W efekcie otrzymujemy świetne zabezpieczenie, jakie sprawdzi się w każdych warunkach.

Co wyróżnia poduszki foliowe wypełnione powietrzem? Są one świetnym amortyzatorem wobec różnorodnych wstrząsów, podrzuceń czy uderzeń. Dają gwarancję stabilnego transportu nawet najbardziej delikatnego towaru. Dodatkowo tłumią one zarówno hałasy, jak i drgania. Co bardzo istotne, np. w przypadku transportu kosmetyków czy leków, systemy poduszek powietrznych chronią w doskonały sposób przed negatywnymi skutkami związanymi z szybką zmianą temperatury.

Jak wybrać system poduszek powietrznych

Systemy poduszek powietrznych są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym zależy na dobrym, dokładnym zapakowaniu towaru i spokoju, że podczas transportu przesyłka nie ulegnie zniszczeniu. To doskonały pomysł szczególnie dla sprzedaży wysyłkowej oraz popularnej dziś branży eCommerce. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na kilka wariantów. Jeśli przesyłasz kartony z produktami, wystarczy Ci standardowa folia, która świetnie zniesie małe obciążenie. W przypadku większego obciążenia bądź konieczności ochrony antystatycznej, wybierz takie poduszki, które są do tego dedykowane.

Tanie i sprawdzone rozwiązanie – wypełniacze powietrzne

Systemy poduszek powietrznych cieszą się bardzo dużą popularnością za sprawą szeregu zalet, jakie posiadają. To prosty i jednocześnie funkcjonalny przedmiot, który sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Przede wszystkim wypełniacze powietrzne nie wpływają na wagę przesyłki. Można je zatem śmiało wykorzystywać, nie martwiąc się przy tym, że zabezpieczenie towaru wpłynie na ogólny koszt wysyłki. Są one wypełnione wyłącznie powietrzem. To spory atut także w związku z magazynowaniem ich – płaskie, pozbawione powietrza nie będą zabierać cennego miejsca w magazynie czy na hali.

Nie można pominąć tego, że poduszki powietrzne są bardzo tanie, w związku z czym wiele osób decyduje się na ich zakup, by odpowiednio zabezpiczyć paczki. Ich cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi dostępnymi możliwościami. Co więcej, są one ekologiczne. Dlaczego? Poduszki powietrzne można wykorzystywać wielokrotnie. Szczególnie, że wykazują się sporą wytrzymałością.