Owijarki standardowe czy owijarki automatyczne – które wybrać i dlaczego?

Niewątpliwie niezwykle ważną czynnością podczas pakowania towarów, jest ich odpowiednie owinięcie – niezależnie od tego, czy mowa o pojedynczym ładunku, czy o całej palecie wielkogabarytowych przedmiotów. To zabezpieczenie towaru i gwarancja maksymalnej ochrony przez niepożądanymi zniszczeniami. Dziś na rynku można znaleźć nowoczesny i profesjonalny sprzęt, który umożliwia precyzyjne przygotowanie ładunku tak, aby dotarł on do celu w doskonałym stanie. Warto wiedzieć, na jaki rodzaj owijarki do folii stretch się zdecydować, by jak najlepiej usprawnić pracę, spełnić oczekiwania i zobaczyć wzrost efektywności wykonywanych czynności.

Owijarki do stretch – jaki rodzaj wybrać?

Bez dwóch zdań specjalne maszyny stworzone do owijania towarów za pomocą elastycznej i wytrzymałej folii stretch cieszą się popularnością i uznaniem od wielu lat. Znalazły one swoje zastosowanie w różnorodnych fabrykach czy magazynach – niezależnie od tego, o jakiej branży mowa. Wraz z postępem technologicznym, a także większymi potrzebami i oczekiwaniami konsumentów oraz przedsiębiorców, zaczęły powstawać dodatkowe rozwiązania, w efekcie których dziś możemy zdecydować się na jeden z trzech rodzajów owijarek https://fromm.pl/systemy-zintegrowane/owijanie-folia-stretch/octomeca. Każdy z nich posiada szereg zalet. Wszystko w zależności od naszych indywidualnych preferencji oraz oczekiwań.

Do wyboru mamy przede wszystkim owijarki ręczne – czyli takie, które sterowane są w sposób manualny. To świetne rozwiązanie w miejscach, gdzie dziennie pakowanych jest wyłącznie kilka palet. W przeciwnym razie pakowanie zajmowałoby zbyt wiele czasu i stawałoby się zbyt mało efektywne. Kolejnym wariantem są owijarki półautomatyczne. Dzięki temu można zapisać program z odpowiednimi parametrami pracy, co pozwala na powtarzalność pewnych czynności. Ostatnim rodzajem są owijarki automatyczne, które gwarantują kompleksową integrację całego procesu pakowania.

Owijarki sterowane manualne – czy warto?

Jeśli zależy Ci na tym, aby skutecznie przyspieszyć pracę, a jednocześnie każdego dnia nie pakujesz więcej niż kilka palet, doskonałym rozwiązaniem staną się owijarki ręczne. Pozwalają one na skrócenie czasu owijania, uniknięcie zbędnych przerw, a także zaoszczędzenie na materiale. W jaki sposób? Owijarka sterowana w sposób manualny jest bardzo inteligentnym urządzeniem, które pobiera tyle folii stretch, ile naprawdę potrzeba. To koniec niepotrzebnych wydatków, które są kumulowane z powodu nadmiernego marnowania folii. Trzeba przyznać, że owijarki ręczne są bardzo intuicyjne w użytkowaniu, co sprawia, że każdy może z nich skorzystać, nawet nie posiadając specjalistycznej wiedzy. Dodatkowo są one niezwykle precyzyjne.

Profesjonalne owijarki automatyczne – kiedy wybrać?

Szukasz rozwiązania, które będzie naprawdę efektywne i sprawi, że proces pakowania ładunku będzie maksymalnie skrócony? Jeśli każdego dnia wysyłasz mnóstwo towarów, chcesz w kompletny sposób zintegrować cały proces pakowania, bez dwóch zdań potrzebujesz właśnie owijarki automatycznej. To niezwykle skuteczny sprzęt, który zwiększa wydajność pracy – folia jest tak rozciągnięta, że nie będziesz marnować jej w nadmiernej ilości. To gwarancja płynnego, szybkiego i precyzyjnego owijania folią stretch przy doskonałej kontroli i integracji z innymi urządzeniami.