Jak odpowiednio pakować towary? Taśmy spinające i narożniki gwarancją bezpieczeństwa

Żyjemy w erze konsumpcjonizmu, co niesie za sobą konieczność znajdywania odpowiednich, efektywnych rozwiązań. Jedną z konieczności, przed którymi stoimy, jest masowe pakowanie ładunków, które przewożone są lądowo, drogą morską czy lotniczą. W dobie dzisiejszych czasów transport towarów odbywany jest na masową skalę. Warto wiedzieć, w jaki sposób należy pakować towar, aby mieć pewność, że jest on bezpieczny i dotrze do celu bez najmniejszych uszkodzeń. Bywa to sporym wyzwaniem szczególnie, gdy chodzi o ładunek wielkogabarytowy bądź bardzo delikatny. Zaplanuj proces pakowania i zabezpieczania od A do Z.

Odpowiednie zabezpieczenie ładunku wewnątrz opakowania

Niezależnie od tego, czy pakowany jest towar niewielkich rozmiarów czy wielkogabarytowy – zawsze musimy w przemyślany sposób podejść do odpowiedniego umieszczenia go wewnątrz opakowania. Szczególnie, gdy chodzi o ładunki delikatne, narażone na stłuczenia. Z rozwagą i starannością przygotuj się do rozmieszczenia towarów, a co najważniejsze – zastosuj niezbędne środki, które pozwolą zmniejszych ryzyko uderzeń czy wstrząsów, w efekcie których może dojść do niechcianych zniszczeń.

Dziś do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości. Wypełniacze w postaci poduszek foliowych https://fromm.pl/zabezpieczenia/poduszki-powietrzne/folia, które są napowietrzone to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań. Co ciekawe – jest ono nie tylko skuteczne, ale także ekologiczne. Wystarczy wybrać takie folie, które powstały z recyklingu. Ich żywotność jest bardzo długa, dzięki czemu można swobodnie stosować jedną poduszkę powietrzną wiele razy. Papierowe wypełniacze https://fromm.pl/zabezpieczenia/poduszki-powietrzne/folia również mają wielu zwolenników. To także bardzo prosty i szybki sposób na zapełnienie opakowania i zabezpieczenie towaru.

Taśmy spinające – gwarancja bezpiecznego transportu

Jeśli już Twój ładunek został bezpieczenie umieszczony w opakowaniu i masz pewność, że wewnątrz nic mu się nie stanie, należy przejść do drugiego kroku, czyli zastosowania taśm spinających. Na rynku masz wiele wariantów – możesz skorzystać z takich taśm, które są dedykowane do ręcznego pakowania, ale także takie, jakie dostosowane są do maszynowego spinania https://fromm.pl/systemy-zintegrowane/maszyny-automatyczne/automatyczne-systemy-wiazan-tasma-pet. Taśmy spinające są bardzo łatwe w użytkowaniu, lekkie i co ważne – niezwykle odporne i wytrzymałe na działanie niekiedy trudnych warunków atmosferycznych. Do bandowania można użyć dowolny rodzaj taśm spinających – taśmy polipropylenowe PP, taśmy poliestrowe PET oraz PES. Wszystko w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

Narożniki do zabezpieczania krawędzi

Szukasz dodatkowego zabezpieczenia krawędzi ładunku, aby mieć pewność, że towar dotrze do celu w nienagannym stanie? Możesz postawić na wzmocnienie w postaci specjalistycznych narożników https://fromm.pl/zabezpieczenia/zabezpieczenia-krawedzi/narozniki . Kątowniki dają gwarancję ochrony niezależnie od tego, jaki rodzaj taśmy wybraliśmy. Stosuje się na krawędzie opakowania w miejsca, gdzie jest wiązanie taśmą. W jakim celu? Zdarza się, że duży nacisk taśmy spinającej może obcierać karton, co może przynieść niepożądany efekt w postaci jego zniszczenia. Aby zagwarantować sobie spokój, że ładunek nie będzie naruszony, warto postawić właśnie na dodatkowe zabezpieczenie w postaci narożników na krawędzie.